Leia hercegnő szerepében: Carrie Fisher, a csodálatos

2016. december 27. 20:32

A kedden elhunyt Carrie Fisherre legemlékezetesebb karakterével, a Star Warsban általa megformált Leia hercegnővel emlékezünk. A színésznőnek köszönhetően a karakter a Star Wars-univerzum, és így a sci-fi történelem egyik ikonikus szereplőjeként marad meg az emlékezetünkben.

2016. december 27. 20:32

Kedden elhunyt Carrie Fisher, aki leghíresebb szerepében Leia hercegnőt alakította a Star Wars-filmekben. Fisher épp az eredeti trilógia alatt írt naplóiból összerakott könyvvel turnézva járt Londonban, mikor Los Angelesbe hazaérkezve szombaton a repülőn rosszul lett. Kórházba szállították, de végül nem tudtak segíteni rajta.

Ez a videó arról szól, hogy bár sokan csak az aranybikinis Leiára emlékeznek, az eredeti Star Wars-filmek női főszereplője elég kemény arc volt. Simán nekiment a Birodalom vezetőinek, elképesztő beszólásai voltak, és az akcióból is rendesen kivette a részét.

Összesen 60 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
avmanster
2017. február 23. 14:59
ha már 20. század meg űreposz, akkor 2001. Űrodüsszeia
avmanster
2017. február 23. 14:59
szerintem a Star Wars egyébként nem igazi Sci-fi. inkább egy mese galaktikus díszletekkel. másrészt nézd meg a 2001. Űrodüsszeiát. abból nem készült 2.0-ás digitális verzió. mégis ma is megállja a helyét az film. pedig egy évtizeddel az első Star Wars előtt készült. a Star Wars trükkjeivel és technikai megoldásaival maga Lucas sem volt elégedett. ezért is készített új verziót mindegyik korábbi Star Wars filmből. ha megnézed az eredeti változatukban, akkor biztosan észre fogod venni. különben nem véletlenül ilyen a Star Wars. a nagyon tudományos Űrodüsszeiának eredetileg főleg európai művészek és filmesek akarták megalkotni a fantasztikus ellenpontját. a Dűne könyveket filmesítették volna meg. zenét Pink Floyd csinálta volna. Salvador Dali napi egymillió dollárért filmre vitte volna sajátos festményeinek látványvilágát. a vizuális iparos munkát az akkor még alig ismert H.R. Giger készítette volna. hatalmas költségvetésű európai sci-fi amerikai pénzből halálra volt ítélve. a film storyboardjai sokáig keringtek az amerikai stúdiók között, és többek között Lucas Star Wars filmjét is inspirálták. a Star Wars ennek az európai Dűnének a budget változata. saját történettel, hogy a jogok egy kézben legyenek.
avmanster
2017. február 23. 14:59
ez egy 1977-es film igaz? akkor nemcsak állt még a demokratikusnak cseppet sem nevezhető Szovjetunió, de épp ereje teljében volt. és nyerésre állt a nyugat demokráciájával szemben. két évvel korábban bukott el a dél-vietnami nyugat-barát kormány, miután az USA hatalmas veszteségek mellett belebukott a vietnami háborúba. a szomszédos Kambodzsában pedig épp milliós emberirtás zajlott. vannak filmek amik jól megragadják a 20. század történéseit, de szerintem a Star Wars egyáltalán nem tartozik ide. a már említett 2001. Űrodüsszeia mellett most az Apokalipszis most filmet emelném ki. többek között azért is, mert évekkel a kambodzsai vérengzés előtt megjövendölte azt az új-barbár káoszt amit ott a valóságban be is következett. méghozzá döbbenetesen pontosan. nézd én az utókorhoz tartozok. jóval több mint egy évtizeddel később láttam ezeket a filmeket. ismerem jól a kortársaimat. nekünk egyáltalán nem jelenti azt a Star Wars mint azoknak, akik gyerekként vagy fiatalon az eredeti bemutató idején látták ezeket a filmeket. de szerintem mi objektívebbek is vagyunk, mert tényleg csak a filmet nézzük, a rajongói felhajtás nélkül.
kohntalan
2017. január 04. 19:34
Kifinomult ízlésem van a nők és a filmek terén, így már 8 évesen utáltam a filmet, amikor a napköziben néztük, és sok fiúval ellentétben nem vertem ki a farkam Carrie Fisherre... Én Sophie Marceau-ra vertem ki.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!